ВЗРИВЯВАЩ БОЖИНОВ С ГОЛ В ИТАЛИЯ

Българският голмайстор Валери Божинов донесе четвъртата победа на тима си Парма през този сезон в Серия "А". Бившият играч на Лече, Фиорентина, Ювентус и Манчестър Сити се разписа още в шестата минута при домакинството срещу Сиена, но попадението се оказа достатъчно за спечелването на трите точки за отбора воден на Франческо Гуидолин. Така завърналия се в италианския елит през това лято отбор е с актив от 14 точки след осмия кръг на първенството и изостава на пет от лидера и шампион Интер (19 точки). Попадението можете да видите тук  http://www.youtube.com/watch?v=bB0ngIhry6E

Българинът започна изненадващо в титулярния състав заедно с Никола Аморузо, след като преди два дни вкара 4 гола в контрола срещу аматьори и показа добра форма след лагера на националния отбор на България през последните 10 дни.  Талантливият футболист прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря Курчи с топовен изстрел с десния крак от 11 метра след асистенция на Джемали. Попадението бе негово второ през този сезон от пет мача, а интересното е, че единствените два пъти, когато Божинов започне срещата от първата минута се разписва. Така беше и при успеха срещу Лацио (2:1) в петия кръг на "Олимпико", когато вкара първия си гол от 3,5 години в Серия "А".
23-годишният нападател можеше да удвои в 31-ата минута, но отново след подаване на Блерим Джемали направи по-трудното и прати топката над вратата, докато стража на тосканците вече бе легнал на земята. Веднага след откриването на резултата Божинов бе спрян на няколко пъти заради засади, а една от тях бе измислена. В 34-ата минута на срещата Фини от Сиена бе изгонен за груб удар без топка с лакът и остави гостите с 10 човека на "Енио Тардини".
Националът бе заменен в 64-ата минута от Алберто Палоски, а до края на срещата "дуковете пропуснаха да вкарат втори гол. Sportal.bg