ТРИ ТИТЛИ ЗА ХЮЛИЯ ВЕЛИЕВА ОТ ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО

Тенис

Хюлия Велиева триумфира с титлата на държавното първенство за жени BNP Paribas, след като във финалния двубой победи с 6-2 4-6 7-6(4) водачката в основната схема Таня Германлиева. Двете тенисистки си размениха по един сет, а в решителната трета част Велиева сервираше за сета при 5-4. Германлиева успя да върне пробива, а при 6-5 имаше три шампионски точки, но не се възползва от тях и в крайна сметка след 7-4 в тайбрека Хюлия Велиева спечели за първи път титлата на държавното първенство за жени.

Хюлия Велиева и Цветан Михов триумфираха на турнира за смесени двойки, където на финала трябваше да играят срещу Германлиева и Петър Трендафилов, но контузия принуди финалистката на сингъл да се откаже от участие. Хюлия спечели и трета титла, след като на финала на двойки жени, заедно със сестра си Лютфия, победиха с 6-0 7-5 Младенова и Германлиева.
Шампиони при мъжете на двойки станаха Петър Трендафилов и Динко Халачев, които се наложиха с 6-0 6-2 над Валентин Димов и Тихомир Грозданов.
При мъжете през днешния ден се изигра втория полуфинален двубой, в който Цветан Михов отстрани с 6-3 3-6 6-3 Тихомир Грозданов и на финала ще срещне поставения под номер осем Петър Трендафилов.
Финалът ще се излъчва пряко по сателитния канал на БНТ, а началния час на мача е 10,30 ч.