ДИА ЕВТИМОВА НА ФИНАЛ В МАДРИД

Тенис

Диа Евтимова се класира за финала на силния турнир в Мадрид с награден фонд $50,000, след като в мач от полуфиналите, продължил близо три часа и половина, отстрани с 4-6 7-6(4) 6-3 поставената под номер две в основната схема и намираща се на 126-то място в WTA ранглистата Маша Зец-Пешкирич. Диа започна турнира от квалификациите, където записа три поредни победи, а в основната схема българката отстрани още четири тенисистки, като в последните си три мача Евтимова достигна до успеха след тежки трисетови битки.  В спора за титлата  Диа Евтимова ще се изправи срещу намиращата се на 209-то място в света Анна Флорис.

Двете са се срещали един път, като през 2007 г. , на турнир в Португалия, италианката отстранява Диа с 6-3 6-2. С класирането си за финала Диа Евтимова спечели 56 точки за световната ранглиста (50 от основна схема и 6 от квалификациите), което се равнява на повече от половината от 103-те точки, спечелени от 22-годишната българка през последните 12 месеца. Дори и да загуби утрешния финал, Диа ще се изкачи с приблизително 80 места до около 295-та позиция, а при евентуална победа ще се доближи до Топ 250, което би й дало шансове да участва в квалификациите на турнири от големия шлем. tenniskafe.com