ПОРЕДЕН УСПЕХ ЗА ЙОТОВ В СИДНИ

Иван Йотов спечели трети златен медал в зала на дистанцията 2 х 18 м., на олимпиадата за ветерани в Сидни, съобщават БФ стрелба с лък. Йотов събра равен брой точки (553т.) с представителя на домакините Джефри Дайър. Двамата състезатели бяха също с равен брой 10-ки по 27, но след като се стигна до преброяване на 9-те се оказа, че нашият състезател има с 3 повече и така съдиите присъдиха златният медал на Йотов. Родни Милс от Австралия зае третото място в крайното класиране при ветераните (50-59г.), с резултат 549 т., само на 4 точки разлика от първите двама медалисти.

За жалост съдиите не разрешиха на Йотов да вземе участие и на компаунд в зала, тъй като според правилника на ФИТА той няма право да участва в две състезания на един ден. С тази поредна победа Иван Йотов приключи успешно своето участие на Игрите за ветерани в Сидни-2009г., като спечели три златни медала във всичките дисциплини, в който участва. Припомняме ви, че първият златен медал за страната ни бе спечелен от добричлийката Йовка Няголова. снимка: БФСЛ