КАЛИАКРА ИЗГЛЕДА МАЧ НА СЪПЕРНИЦИ

Волейбол

Волейболният отбор на КВК Габрово разгроми Дунав (Русе) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:12) в първи мач от I кръг на Висшата лига.
Новият старши-треньор на габровци Любомир Герасимов заложи на следната шестица – разпределител и капитан Димитър Божилов, Мартин Палийски и Георги Михов центрове, Калин Димитров - диагонал, Ивайло Иванов и Димитър Илиев посрещачи и Атанас Митев-либеро. Интересен факт бе, че първия гейм на срещата беше изгледан на живо в зала "Орловец" от волейболистите на Калиакра, които се отбиха до Габрово на път за София, където в събота играят с УНСС.

Възпитаниците на Любо Герасимов тръгнаха добре и бързо дръпнаха с 4:1 след блокади на Георги Михов и Калин Димитров и грешка на гостите от Русе, а техническа пауза дойде при 8:4 за домакините след мощна атака през центъра на младежкия национал Мартин Палийски. Габровските волейболисти продължиха с добрата си игра и увеличиха преднината си до 16:10 благодарение на отличната игра на Калин Димитров. С помощта на успешните атаки на 217-сантиметровия Цанко Цанков русенци стопиха изоставането си на 17:19, но в крайна сметка КВК Габрово спечели гейма с 25:21 след ас на Палийски и атака в аут на гостите.
Втората част също тръгна добре за габровци, които поведоха с 3:0 след атака на Ивайло Иванов и две грешки на Дунав (Русе). Въпреки усилията на гостите момчетата на Любо Герасимов запазиха преднината си до 8:5 след поредна успешна атака на Калин Димитров и пусната топка на 45-годишния разпределител Димитър Божилов. Двата отбора продължиха да играят равностойно до 14:11, след което КВК Габрово направи резултата 16:11 в своя полза след две поредни успешни атаки на Калин Димитров. Постепенно разликата набъбна на 18:12 след атака на Ивайло Иванов и ас на Калин Димитров, а след това на 21:13 след пусната топка на Мартин Божилов и нова грешка на русенци. Домакините затвориха гейма в своя полза при 25:15 след атака на Ивайло Иванов и грешка в нападение на Цанко Цанков.
Габровските момчета продължиха с отличната си игра и в третия гейм като поведоха с 8:3 след два аса на Калин Димитров и атаки на Димитър Илиев и Ивайло Иванов. Преднината на КВК Габрово нарастна на 13:6 след атака и блокада на Георги Михов, а след това на 16:6 след поредна грешка на Дунав и блок на Калин Димитров. Разликата продължи да расте до 22:9 след блок на Мартин Палийски и в крайна сметка волейболистите на КВК Габрово спечелиха гейма категорично с 25:12, а с това и мача с 3:0.
Калин Димитров стана най-резултатен с 16 точки, а Георги Михов добави 9 точки за победата. В следващия кръг момчетата на Любо Герасимов ще гостуват на изпадналия от Суперлигата Черно море БАСК. Срещата е следващия петък (23 октомври) от 18:00 часа. Sportal.bg