БЪЛГАРИЯ ПОБЕДИ ГРУЗИЯ С 6:2 ПРЕД САМО 500 ЗРИТЕЛИ

Отборът на България записа изразителна победа с 6:2 над тима на Грузия, в последната си среща от квалификациите за Мондиал 2010. Отборът ни е на трета позиция и не заслужи правото да играе на шампионата. Тазвечершният двубой бе игран пред скромните 500 зрители на стадион "Васил Левски". Възпитаниците на Станимир Стоилов успяха да заличат лошите впечатления от загубата от Кипър и играха по коренно различен начин.

Българският тим започна силно и поведе с 2:0 са 14 минути, чрез Димитър Бербатов и Мартин Петров. Отново Бербатов направи 3:0 в 23-ата минута, а Станислав Ангелов вкара за 4:0 след половин час игра. Минута по-късно грузинците върнаха един гол, чрез Двалишвили. Бербатов и Мартин Петров обаче вкараха още два гола до края на полувремето в 37-ата и 43-ата минута и оформиха резултат 6:1 на полувремето. Грузия получи право да изпълни дузпа в 50-ата минута, когато Пламен Николов фаулира грузински нападател. Кобиашвили бе точен и оформи крайното 6:2. Минута по-късно Кхмакадзе получи втори жълт картон и остави Грузия с човек по-малко. До края на мача темпото спадна, въпреки че опасности пред двамата вратари не липсваха. През втората част в българския отбор се появиха Иван Бандаловски (вместо Костадин Стоянов), Иван Стоянов (Димитър Рангелов) и Валери Божинов (Станислав Ангелов). Агенция "Фокус", снимка БГНЕС